top of page

Kureeritud Umbra kunstiühingu grupinäitus "Paralleelreaalsus" Elva Kultuurikeskuses (01.12.2021 - 31.01.2022)

Umbra ateljee on noortest kunstnikest koosnev MTÜ, mis paikneb Tartu kesklinnas, aadressil Munga 8. Umbra tegeleb kunsti valdkonna arendamisega nii kodu, kui ka välismaal. Pakkudes kunstnikele üüripinda ja reklaamides kunstitöid erinevates sotsiaalmeedia portaalides. Põhitegevustena korraldab ateljee seminare, kursusi, võistu maalimisi, töötube ja üritusi. Muuhulgas osutab Umbra ateljee mitmekülgset eesmärgikohast metoodilist, praktilist ja organisatsioonilist abi, kogub ja vahendab kunstialast infot. Hetkeseisuga on ateljee koosseisus 6 liiget. Näitusel on esindatud ka mõned endised ateljeeliikmed. 

Näitus „Paralleelreaalsus” toob vaatajani omapärased kunstiteosed. Publikul avaneb võimalus tunnetada kunstnike sisemaailma, astuda hetkeks eemale talve sombusest hallikast meeleolust, alternatiivsesse dimensiooni, kus valitseb värviküllasus. Umbra ateljee kunstnikud, kes on justkui uue aja šamaanid, alkeemikud, on muutnud oma kogemused ja teadmised kunstiks. Nende kanalid avatud. Kunstnikud kui maagid edastavad maailmale ainulaadseid krüpteeritud piltsõnumeid, mis programmeerivad vaatajais lahti vanamaailma uskumusi. Rahval tekib võimalus kogeda elujanuliste kunstnike intensiivset värvikeelt ja kujutamislaadi. Teosed on valminud tunnete puhangute keskel,  erinevate dimensioonide vahel rändamisest ja puhtast kohalolust. 

Kunstnikud: Raido Randoja, Rainer Palu, Ingmar Roomets, Karoliina Tomasson, Hedi Kuhi, Anna-Liisa Pihlap, Ralf Sannikov, Ruudu Rahumaru, Anna Maquet

Umbra ateljee "Paralleelreaalsus" näituse plakat, Elva Kultuurikeskuses
bottom of page