top of page

Kunstniku positsioon

Olen naivistliku pilgu ja jõulise ekspressiivse käekirjaga noor kaasaegne maalikunstnik. 2019. aastal asusin õppima Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonnas. Samal aastal liitusin Tartu vanalinnas tegutseva Umbra ateljeega ning alustasin näitusetegevusega. Alates 2022. aastast kuulun Tartu Kunstnike Liitu ja 2023. aastast olen ka Eesti Maalikunstnike Liidu liige.

Iseloomustaksin ennast kui rändajat kunsti piiritutel radadel. Enamasti ongi minu jaoks maalimisprotsess justkui meditatiivne rännak nii individuaalsesse kui kollektiivsesse alateadvusesse. Selle protsessi käigus leian end tihtilugu tundmatutelt aladelt, kus korjan üles huvitavat informatsiooni, et luua midagi uut ja omanäolist. Vahepeal kerkivad sellest lõputust salakambrist esile süngemad varjundid, mis vajavad valgust ning ühiskonna tähelepanu. Teinekord aga vastupidi midagi helget, et tuua siia maailma südamesoojust, rõõmu ja armastust. Usun, et teoseid luues ei ole mõtet enda loomingulist mõttemaailma piirata. Pean ebavajalikuks hakata tembeldama midagi heaks või halvaks. Olen kogenud, et kui järgida enesetunnetuslikku teed, omandab loomine ka teraapilise tähenduse. Leian, et selline sisetöö annab meile võimaluse liikuda iseendale järjest lähemale, et saaksime elada täisväärtuslikku ja õnnelikku elu.

Praeguses eluetapis on minu jaoks olulisteks aspektideks oma elu eest täieliku vastutuse võtmine ja igapäevaste kohalolu praktikate integreerimine. Liigun vanast ja mind mitteteenivast vabanemise poole, et asendada see uue kandva ja toetavaga. Imetlen neid inimesi, kes kehastavad oma tõelisust autentselt ja siiralt ning arvan, et minu praeguseks missiooniks on väljendada ennast vahetult läbi kunsti.

Artrovert "Vari" avamine
Tampere maja "Kohalolu" avamine
Artrovert "Vari" avamine
Tampere maja "Kohalolu" avamine
Artrovert "Vari" avamine
Galerii Pallas "Ürgausus" avamine
Tartu Kunstimaja "Vari" lõpetamine
Elva Kultuurikeskus "Paralleelreaalsus" avamine
Tartu Kunstimaja "Vari" avamine
bottom of page