top of page

Isikunäitus "Pudru ja kapsad" Karepal, Kalame talumuuseumis (01.07 - 01.08.2022)

Soovin vaatajaid kutsuda osaks saama ühest oma eluetapist, mille olen maalide näol dokumenteerida suutnud. Arvan, et seda kogemust iseloomustab eelkõige sõna emotsioon. Emotsioonid on mind viinud Ameerika mägedele, kus olen tundnud joovastavaid naudingud aga samas ka väga raskeid ja valusaid mõõnasid. Läbi selle kõige olen kogenud suurt kasvuvalu aga samas on see mõjunud teraapiliselt ja vabastavalt. Nüüd küsin endalt, kuidas saavutada püsivamat neutraalsust ja tasakaalu, mida olen varasemalt igavaks pidanud.

Usun, et meil kõigil on selles elus ainulaadne kogemus, omad väljakutsed ja ülesanded. Arvatavasti mitte keegi teine ei näe, ei kuule, ei tunne, ei taju seda elu nii nagu sina aga, mis selle kõik nii eriliseks teeb on see, et saame seda kogemust jagada. Mina soovin seda jagada just läbi oma teoste.

Eksperimentaalne ja tunnetuslik lähenemine maalimisele on olnud mulle sellele teekonnal suureks abiks. Maalimisprotsessi käigus jõuan tihtipeale tundmatutele aladele, mis võimaldab mul luua midagi uut ja teistsugust. Arvan, et tööd, mis olen loonud, on mitmekülgsed nagu meie olemus. Märksõnadeks on veel mängulisus, avastamine, teraapia ja enesevaatlus. Mulle meeldib kuulata kui erinevalt vaatajad minu töid on tõlgendanud. Seepärast soovin, et pildid kõneleksid eelkõige enda eest ja igaühel tekiks teostega omamoodi suhestumine.

Ingmar Roometsa näituse plakat "Pudru ja kapsad", Karepa Kalame Talumuuseum
bottom of page